V četrtek, 8. 6., smo se 3. a in 3. b podali na športni pohod po Kranju. Pot nas je najprej vodila do Rupe, kjer živi naša učiteljica Damjana Strupi. Predstavila nam je svoje delo na kmetiji, kaj vse pridela s svojo družino in kako poskrbi za živali, ki živijo pri njih. Na kmetiji pridela veliko različne zelenjave (krompir, solato, zelje, paradižnike …), iz mleka izdela mlečne izdelke (jogurt, sir, smetano, skuto …) in od kokoši pridobi jajca. Učiteljica Damjana svoje pridelke prodaja zelo ugodno (npr. domače kravje mleko je le 1 € na liter), zato vabljeni vsi, da se oglasite pri njej (041936764, Rupa 5) 🙂 Ker pa smo učenci pridnih rok, smo tudi mi zavihali rokave in poskrbeli, da so živali dobile za jest in da so bila pobrana (še topla!) jajca. Za svoje delo smo si prislužili osvežujoč sladoled. S polnimi trebuščki smo se odpravili naprej proti Predosljam, kjer smo se še sprostili na otroških igralih. Utrujeni smo se nato vrnili proti šoli.

Zadnji tehniški dan v 4. a smo imeli na kmetiji Pr’ Grenkev na Rupi. Na polju smo izkopali kar nekaj kilogramov krompirja. Vsak si je izruval še korenček in nato smo šli do domačije. Tam smo pri kokoškah pobrali jajca. Ker smo bili že lačni, smo jih kar takoj nekaj porabili za pripravo palačink. Po sladkanju s palačinkami smo poskusili še domač jogurt. Preden smo odšli proti šoli, smo obiskali krave in račke.

Učiteljica Damjana, hvala za zanimivo dopoldne! 🙂